כתמים בציפורניים: איך להימנע ולטפל בהם

כתמים בציפורניים

כתמים בציפורניים יכולים להיות קשים לטיפול, במיוחד אם את צובעת את הציפורניים שלך לעיתים קרובות. למרות שחיפוש קצר בגוגל יכול לגרום לך להאמין שיש לך כמה וכמה מחלות או בעיות בריאות שגורמות לתופעה, מתברר שכתמים בציפורן נגרמים לעתים קרובות על ידי מריחת לק בצורה לא נכונה, ללא שכבת בסיס או פשוט בגלל שימוש בצבע עם פיגמנט ממש חזק. סיבה נוספת, שקורית יותר ויותר בתקופה הקורונה, היא שימוש מרובה בצבעי שיער ביתיים, ללא כפפות.

כדי לבדוק מה ניתן לעשות, הבאנו כמה ציטוטים של ריטה רמארק, המדריכה העולמית של מותג הלק Essie, שסבירה בעמוד שלה כיצד ניתן לטפל ולמנוע כתמים בציפורניים.

מה הם כתמים בציפורניים?

“אנחנו יכולות לייצר כתם על הציפורניים שלנו מדברים כמו צבע שיער ביתי או לק, במיוחד בגוונים כהים כמו אדומים או כחולים“, רמארק כתבה. הכתמים יכולים להיות בולטים במיוחד אם לא מורחים בייס רואט בעת צביעת הציפורניים.

מצד שני, חשוב מאד לציין – אם את לא חושבת שהכתמים שלך בציפורניים קשורים לשימוש בלק או צבע שיער, מומלץ שתפני לרופא עור. הצהבה של ציפורניים יכולה להיות סימן לזיהום פטרייתי, בעוד שסימנים כהים אחרים עלולים להיגרם כתוצאה מדימומים קטנים בבסיס הציפורן.

כיצד לטפל בכתמים בציפורניים?

לאחר שהבנו בדיוק מה גורם לאותם כתמים על הציפורניים שלנו, החדשות הטובות הן שרובם שטחיים למדי. “כדי להקטין משמעותית את הצבע של הכתם (או להסיר אותו לחלוטין), שיוף קל עם מלטש מתאים אמור להיות מספיק”, רמארק אמרה. היא ממליצה להמשיך את הטיפול עם לק מבהיר למראה אחיד יותר. היא המליצה על Essie Treat Me Bright שמיוצר עם פורמולה המועשרת בתמצית קולגן וקמיליה לחיזוק הציפורניים.

לק מבהיר של אססי
הפורמולה המיוחדת של אססי

היא כאמור המדריכה הראשית של Essie, אז ההמלצה שלה מקובלת, אבל נלקחת בעירבון מוגבל. בנימה אישית, אני גם יכולה להמליץ על מוצר דומה שיצא לי להשתמש בו – Nail Envy Treatment Original של OPI.

פתרון נגד כתמים בציפורניים OPI
הטיפול של OPI

או שפשוט תמרחי לק לבן. אולי הוא פחות אפקטיבי בטיפול בכתם בטווח הארוך, אבל ברמה הויזואלית הוא יסתיר אותו יופי.

כיצד להימנע מכתמים בציפורניים?

הימנעות מכתמים בציפורניים מסתכמת בהימנעות ממה שגרם לכתמים מלכתחילה. תהיה הסיבה אשר תהיה, רמארק הפצירה בנו להשתמש בשכבת בסיס (בייס קואט) או בבונדר לק ג’ל לפני הלק עצמו. “שכבת הבסיס לא רק תעזור לצבע שלך להחזיק טוב יותר, היא גם תגן על הציפורן ותמנע את היווצרותם שלכתמים”. חדשה בתחום? רמארק המליצה להתחיל עם שכבת הבסיס Strong Start Nail Polish Base Coat.

בייס קואט אססי
Base Coat של אססי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *