הלחמת ריסים: כל מה שאת צריכה לדעת לפני, בזמן ואחרי הטיפול

הלחמת ריסים

כשמדובר בריסים, תעשיית הביוטי כבר המציאה הכל: מסקרות מאריכות, סרום לצמיחת הריסים, מעגל ריסים מאריך – כמעט כל מה שאת יכולה לחשוב עליו. אבל אני לא חושבת שהיה לנו נושא שנוי במחלוקת כמו הלחמת ריסים.

כאשר הטיפול הזה נכנס לראשונה לשוק המיינסטרים, הוא היה נראה כמו דרך יחסית פשוטה ולא כואבת להשיג ריסים מלאים וארוכים, ללא חוסר הנוחות של ריסים מלאכותיים או הזמניות וההתעסקות עם מסקרה. אך כמו בכל טיפול יופי חדש, גם הלחמת הריסים חשפה במהירות כמה חסרונות. בתור התחלה, אין באמת תקינה אמיתית בתחום, וכבר שמעתי על מקרים בהם טיפול במקום לא מקצועי (ולא היגייני) גרם למקרים של גירוי, זיהום ופגיעה בריסים הטבעיים. מעבר לכך, התהליך הוא יקר למדי, גם בכסף וגם בזמן שאת צריכה להשקיע בו.

אבל האם זה שווה על מנת להתעורר כל בוקר עם סט מושלם של ריסים חצי קבועים? בהמשך, ניסינו לענות על השאלה הזו, יחד עם שאר השאלות המעניינות בנושא הלחמת ריסים.

מה זה הלחמת ריסים?

“הלחמת ריסים” היא שם טיפול היופי המבוסס על ריסים מלאכותיים קבועים למחצה המחוברים לריסים הטבעיים, מה שגורם לשוליים של הריסים שלך להראות ארוכים, מלאים וכהים יותר. תוספות ריסים בודדות מולחמות על כל אחד מהריסים הטבעיים האישיים שלך (הארכה אחת לכל ריס טבעי) באמצעות דבק מיוחד וקבוע למחצה. החומר משתנה בין מכון למכון, אבל תוספות הריסים יכולות להיות עשויות מסיבים סינתטיים, מינק או משי. רוב המקומות מציעים הלחמת ריסים במגוון אורכים, דפוסי סלסול וגוונים – כך שהלקוחות יכולות להתאים אישית את המראה הסופי.

סוגי הלחמת ריסים

כמו שאמרנו, בגדול ישנם שלושה סוגים של תוספי ריסים: מינק, משי וסינתטיים. ברוב המקומות בישראל משתמשים בסוג הסינתטי, ולא תמיד ישאלו אותך אם יש לך העדפה, אבל קחי בחשבון שהם מחזיקים לרוב לזמן זהה, והשוני היחיד הוא במראה – ריסי מינק ומשי נוטים להיות בעלי מראה טבעי יותר, בעוד שהריסים הסינטטיים יכולים להיות עבים יותר וכהים יותר, מה שמתאים יותר למי שרוצה מראה נועז יותר.

בטיפול הלחמת ריסים מקצועי, לרוב ישתמשו בריסים באורכים שונים וברמות תלתול שונות על מנת ליצור אפקט של עיניים רחבות יותר – כאשר ריסים ארוכים יותר ממוקמים לכיוון פינות העיניים החיצוניות, וריסים קצרים יותר מונחים על הפינות הפנימיות.

איך התהליך נראה?

בטיפול הלחמת ריסים סטנדרטי נעשה שימוש בכ-80 עד 140 תוספות ריסים לעין. הן מודבקות בעדינות, אחת-אחת, על הריסים הקיימים (ולא על העור) באמצעות דבק מיוחד, חצי קבוע, שלא מגרה או מזיק לריס הטבעי. התהליך המדויק אמנם משתנה בין מכון למכון, אבל בגדול זה מה שאת יכולה לצפות לו:

ייעוץ מקדים – לפני היישום, על הקוסמטיקאית לעבור אתך על כל הסיכונים והיתרונות שיש בהלחמת ריסים, וגם לשאול כמה שאלות לגבי תנאים מקדימים שיכולים להפוך את הטיפול לכזה שלא מתאים לך. אם את משתמשת בעדשות מגע, זה יהיה הזמן להסיר אותן.

אפיון אורך וסלסול – השלב הבא צפוי להיות התייעצות לגבי המראה הרצוי לך. בהתאם לכך, הקוסמטיקאית תבחר את האורך האידיאלי עבור התוספות. נהוג להשתמש בכמה אורכים שונים בכל טיפול, תוך ריכוז של ריסים ארוכים יותר בפינות העין החיצוניות, וקצרים יותר בחלק הפנימי.

ניקוי אזור העיניים – בתור התחלה, ננקה את האזור כדי להסיר את האיפור, השמן והחיידקים שבו. זו הסיבה שרצוי להגיע לתור שלך ללא איפור.

מריחת ג’ל – את התהליך את עוברת עם עיניים עצומות. כדי להכין את ההלחמה עצמה, הקוסמטיקאית תמרח ג’ל מתחת לעין שלך, על קו הריסים התחתון, על מנת להרחיק מעט את הריסים התחתונים שלך ולספק צבע רקע לעבודה (קל יותר לראות את הריסים שלך כנגד הג’ל הלבן).

הדבקה – באמצעות פינצטה, הקוסמטיקאית תטבול את הקצה של כל תוסף בדבק הריסים המיוחד, ואז תציב אותו על הריס הטבעי שלך. ברוב המקרים, היא תשתמש בריס מלאכותי אחד על כל ריס טבעי, אך יש מקרים אשר עשויים לדרוש כמה ריסים מלאכותיים על אותו ריס טבעי. התהליך אינו כואב, אם כי את עלולה להרגיש קצת לא נעים עם כל תנועות הפינצטה האלו קרוב כל כך לעין שלך.

ייבוש – דבק הריסים מתייבש במהירות רבה, אך סביר להניח שיבקשו ממך להמשיך ולחכות למשך כ-10 דקות לאחר סיום הדבקת התוספות.

הסרת הג’ל – לאחר שהריסים שלך יבשים לחלוטין, הקוסמטיקאית תסיר את הג’ל שהיא שמה לך מתחת לעין (זה לא כואב, אין מה לדאוג). לאחר ההסרה, סביר להניח שיהיה צורך לעבור על הריסים קצת באמצעות מעגל ריסים – וזהו, סיימת.

היתרונות של הלחמת ריסים

זה עובד – עם הלחמת ריסים, את תתעוררי כל יום עם ריסים ארוכים, מלאים ויפהפיים. התהליך יעיל במיוחד לשיפור מראה העיניים שלך, ונראה מדהים על כל אחת.

ניתן להתאמה אישית – המראה שלך יכול להיות טבעי או דרמטי ככל שתרצי, פשוט התייעצי עם אנשי המקצוע והחליטי על האורך ורמת הסלסול האידיאלית של התוספים שלך.

עמיד במים (כמעט) – אמנם אסור לך להרטיב את ההלחמות ב-48 השעות הראשונות לאחר הטיפול, אך עדיין תוכלי לשחות, להתקלח ולהזיע עם התוספות שלך (למרות שככל שתשמרי עליהן יבשות, כך יחזיקו יותר).

לא כואב – התהליך כולו חסר כאב כמעט עבור כל אחת.

בטוח – רופאי עור, מנתחים פלסטיים וקוסמטיקאיות מסכימים כי לרוב – וכשהוא מבוצע בצורה מקצועית – תהליך הלחמת ריסים הוא בטוח מאד.

החסרונות של הלחמת ריסים

גירוי וזיהום – הסיכון העיקרי בתהליך הלחמת ריסים הוא גירוי בעיניים. כאמור התהליך דורש דבק מיוחד אשר מדביק את הריס המזויף לזה הטבעי, והעיניים רגישות להפליא לכימיקלים שבו. אפילו מרכיבים היפו-אלרגניים עשויים לגרום לגירוי על ידי יצירת חיכוך עם הריסים או הכבדה שלהם. כדי למנוע גירוי ותגובה אלרגית, מומלץ לבצע בדיקת אלרגיה מהירה לפני הטיפול (על ידי שימוש בדבק על גב היד), ולהשתמש בדבק שאינו מכיל פורמלדהיד, שהוא אחד המגרים השכיחים ביותר (מקור).

השקעה של זמן וכסף – התהליך הראשוני עשוי לקחת בין שעה לשעתיים ולעלות לא מעט כסף. תהליך מילוי מחדש עשוי לקחת כשעה.

נזק פוטנציאלי לריסים הטבעיים – גם אם את הולכת לקוסמטיקאית הטובה ביותר ומבצעת את הטיפול המשלים שלך בצורה מושלמת, עדיין סביר מאד שייגרם נזק כלשהו לריסים הטבעיים שלך. ככל שהריסים הטבעיים שלך גדלים התוספות הולכות ומתרחקות משורש הריס, מה שמקשה על הריסים הטבעיים שלך לתמוך במשקל של הריסים המודבקים. זה עלול לגרום לשבירה ונשירה של הריסים הטבעיים. בנוסף לכך, שפשוף או גירוד של הריסים בזמן השינה (בידיים או כנגד הכרית) עלול לגרום נזק לריסים טבעיים.

נשירה לא אחידה – הריסים שלך נמצאים בשלבים שונים של הצמיחה שלהם בכל זמן נתון, מה שאומר שריסים מסוימים נמצאים בתקופת צמיחה, בעוד שאחרים קרובים לנשירה. זה אומר שכמה שבועות לאחר הטיפול שלך, חלק מהתוספים יישרו (יחד עם ההארכה), מה שייצור מראה לא אחיד וידרוש מילוי מחדש תוך 3-4 שבועות.

קשה לשטוף פנים – זכרי שאחרי הלחמת ריסים את לא יכולה לשפשף את העיניים – מה שאומר שאת צריכה לעבוד סביב אזור העיניים כשאתה שוטפת את הפנים. לא נורא אבל קצת מציק.

האם הריסים הטבעיים שלך יצמחו בחזרה?

הלחמת ריסים לבדה לא הורסת את הריסים הטבעיים שלך. נזק לריסים הטבעיים הוא תוצאה של טיפול לא נכון, או בחירה בתוספות כבדות מדי עבור הריסים הטבעיים – ולכן יש חשיבות לביצוע הטיפול אצל מישהי מקצועית.

יחד עם זאת, ישנם גורמים שאין לך שליטה עליהם (כמו אם את משפשפת את העיניים בזמן השינה, או אם יש לך מחזור נשירה מהיר יותר מהנורמלי) אשר יכולים לסכן את הריסים הטבעיים שלך, ולגרום להם לנשור.

מנגד, זכרי שהריסים הם בסופו של דבר שיער – וככזה הם צומחים בחזרה באופן טבעי כחלק ממחזור הצמיחה הרגיל שלהם, וכל שבר או נשירה אמורים להסתדר מעצמם תוך 1-3 חודשים.

לכמה זמן זה מחזיק?

כמו בשיער שעל הראש, גם הריסים עוקבים אחרי מעגל טבעי של נשירה וצמיחה מחודשת. כל אחד מהריסים שלך נמצא בשלב שונה בכל נקודת זמן, מה שאומר שחלק מהריסים שלך עומדים לנשור בעוד שאחרים חווים צמיחה (וזה נכון אם יש לך הלחמת ריסים או לא – מקור). מכיוון שאנחנו מלחימים את התוספת על ריס בודד, היא תיפול מעצמה יחד עם אותו הריס. אם אינך מחמירה את תהליך הנשירה הטבעי הזה על ידי שפשוף העיניים, מריחת מסקרה או פגיעה בדבק באמצעות שימוש במוצרים המכילים שמן – הלחמת הריסים שלך צריכה להחזיק כחודש עד שתצטרכי מילוי מחדש.

כדי לשמור על תוצאה מושלמת, יש צורך במילוי מדי 2-4 שבועות.

אחרי הטיפול

כדי לשמור על הלחמת הריסים שלך במצב אידיאלי, ובכך גם לדחות את הזמן עד הצורך במילוי מחדש, שמרי על הכללים הבאים לאחר הטיפול:

  • הימנעי מהרטבה של הריסים ב-48 השעות הראשונות: הימנעי מכל מגע עם מים או אדים ב-48 השעות הראשונות לאחר הדבקת התוספות שלך.
  • הימנעי מחומרי ניקוי עם שמן – אל תשתמשי במוצרים על בסיס שמן כל עוד יש לך הלחמת ריסים, מכיוון שהשמן גורם להתמוססות הדבק. זה כולל מסירי איפור, חומרי ניקוי, שמן לפנים והכלאות שמן-סרום. נסי להשתמש בקרם לחות לפנים על בסיס מים.
  • עשי מקלחות קצרות – אל תעמדי מתחת למים בזמן המקלחת לאורך זמן, מכיוון שמשקל המים על הריסים עלול לפגוע בהלחמה.
  • תישני על הצד – אם את ישנה על הבטן, יש סיכוי גבוה יותר שהריסים שלך יילחצו וישתפשפו בכרית שלך, מה שיזרז נשירה ושבירה שלהם.
  • הימנעי משפשוף או נגיעה בריסים שלך – ככל שאת נוגעת, מושכת או משפשפת אותן יותר, כך התוספות שלך נחלשות יותר – וסביר שהן ינשרו או יתנתקו מוקדם יותר.
  • אל תשתמשי במעגל ריסים – הוא עלול לתלוש את ההלחמה.

לסיכום

זהו להיום. אני מאמינה שכיסינו את רוב הנושאים החשובים – אבל אם את עדיין מתלבטת, יש לך שאלות נוספות או שסתם בא לך לדבר, נשמח לשמוע ממך בתגובות פה למטה, בעמוד הפייסבוק שלנו או במייל באמצעות רשימת התפוצה (שווה להירשם!)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.