קעקוע שרוול: כל מה שחשוב לדעת לפני שאתם עושים אחד

קעקוע שרוול

קעקועי שרוול הם גדולים, נועזים, בולטים – ולא מתאימים לסגנון של כולם. אבל אם זה הגרסה היחידה של קעקוע שרוול שקופצת לכם לראש (קעקוע גדול או קבוצה של קעקועים קטנים יותר שכאשר מניחים אותם יחד, מכסים חלק ניכר מהזרוע), אתם מפסיד עולם של אפשרויות. הודות לכלים כמו אינסטגרם, אנו מסוגלים לגלות אמנים, סגנונות וטכניקות המאתגרים את הרעיונות הישנים שלנו לגבי קעקועי שרוול – כך שאנחנו בטוחים שכל אחד יוכל למצוא עיצוב שהוא יאהב.

כל קעקוע הוא מחויבות ענקית, אבל מכיוון שקשה יחסית להסתיר את הידיים שלך, תרצו להיות בטוחים ב-100% לגבי העיצוב, המיקום, הסגנון, הגודל והצבע שלו. כדי להדריך אותנו על כל מה שאנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו עושים קעקוע רבע, חצי או שרוול מלא, יצאנו לאסוף כמה עצות של מומחים מרחבי הרשת.

שוקלים לעשות קעקוע שרוול על היד? הנה הדברים שכדאי לכם לשקול.

1. בחרו את אמן הקעקועים הנכון

אם אתם מעוניינים בקעקוע זעיר ונסתר, כנראה שתהיו בסדר עם רוב האמנים. אבל כשמדובר בעיצובים בולטים בקנה מידה גדול, כמו קעקוע שרוול, הגורם החשוב ביותר הוא בחירת האמן המתאים לעבודה. “יש כל כך הרבה אמני קעקועים מדהימים שמתמחים בסגנונות שונים”, כתבה על כך אמנדה וואכוב, אמנים קעקועים מניו-יורק. “זה לא הגיוני לגשת לאמן שעושה עיצובים מסוג אחד ולבקש ממנו לעשות משהו אחר”.

במילים אחרות, מצאו אמן קעקועים שעבודתו והאסתטיקה הכוללת שלו מתאימים לאווירה שאתם מחפשים בקעקוע שלכם.

למרבה המזל, מציאת אמן קעקועים מושלם זה הרבה יותר קל ממה שהיה פעם בעזרת האינסטגרם. אבל למרות שהרשת היא כלי נהדר למציאת האמן המתאים, זה רק תחילת התהליך.

ברגע שיש לכם אמן מועדף בראש, וואכוב מציעה ללכת לפגישת ייעוץ כדי לחוש את האווירה של הסטודיו והאמן ולראות אם יש התאמה. אם האמן שמצאת לא נמצא באזור שלך, וואכוב אומרת שזה בהחלט שווה את הנסיעה. “לא לכולם בתעשיית הקעקועים יש את אותה מיומנות”, היא אומרת. “וזה משהו שנשאר עליך לנצח, אחרי הכל.”

2. השקיעו מחשבה – במיוחד לפני קעקוע שרוול

כשעובדים על אזור גוף עם שטח גדול, יש לך הרבה חופש בבחירת העיצוב (או עיצובים מרובים). אבל מכיוון שהזרוע שלכם היא חלק כל כך בולט בגוף, בחרו בעיצוב שמרגיש לכם נצחי ולא טרנדי מדי. “תחשוב על מה שאתה העתידי תגיד,” אומרת אמנדה. “תחשוב עליך בעוד 10 שנים מהיום. אם אתה עדיין מרגיש שהעיצוב הזה יהיה מושלם בעתיד שלך, לך על זה.”

סיבה נוספת לכך שחשוב לבחור תחילה את האמן הנכון היא שאם אינכם בטוחים בעיצוב הרצוי, תוכלו לסמוך באופן מלא על האינפוט שלו. בראיין גוטיירז, אמן קעקועים נוסף, כתב שאם אתה אוהב את הסגנון והאסתטיקה של האמן, סביר להניח שאתה תהיה מרוצה מכל תוצאה סופית, גם אם זה לא היה הרעיון המקורי שלך.

למרות שחשוב להעביר את החזון שלכם לאמן, שתפו פעולה איתו לקבלת העיצוב הטוב ביותר. “הייתי מוודא שהמטרות שלך עבור הקעקוע יהיו מתקשרות וברורות, אבל שאתה גם יודע לקחת צעד אחורה ולסמוך על האמן שלך ועל מה שהוא חושב שיעבוד הכי טוב בשבילך”, אומר גוטיירז. “לעתים קרובות אנשים מנסים לכוון מידי את עיצוב הקעקוע שלהם, וזה הורג כל סוג של התרגשות או התלהבות שאולי הייתה קיימת מהרעיון”.

קעקוע שרוול

3. החליטו על המיקום והגודל

קעקועי שרוול מגיעים בדרך כלל בשלושה גדלים (רבע, חצי ומלא) ויכולים להתחיל מכל מקום ולכסות כל חלק של הזרוע. לאחר שבחרת את העיצוב שלך, האמן שלך יכול לעזור לך להחליט על המיקום הטוב ביותר והזרימה הטובה ביותר לאזור.

“אני אוהב לשים את החלקים הבולטים יותר של העיצוב באזורים נראים יותר, כמו החלק החיצוני של הזרוע”, אומר גוטיירז. “אני תמיד חושב על השרירים והקימור של הגוף. אני חושב על איך יראה הציור כשהוא מעוגל או מכופף, אני חושב על איך לגרום לו להרגיש יותר כאילו הוא חלק מהגוף, ולא משהו שתקוע עליו”.

4. גם אם אתם עושים קעקוע שרוול בחלקים – חשבו על התוצר הסופי

יש אנשים שמתחילים עם כמה קעקועים שממוקמים באופן אקראי ומגשרים ביניהם מאוחר יותר עם יצירה משמעותית יותר, אבל אם אתם רק מתחילים את רעיון השרוול שלכם, נסו לחשוב על הפרויקט הסופי ועל קנה המידה שלו עם תכנון מראש.

“עבור משהו גדול, אני אבלה פגישה אחת בייעוץ ותכנון עם הלקוח”, אומרת וואכוב. “כשאנחנו מתחילים את הקעקוע, אני אוהבת לקבוע פגישות באותו יום בשבוע באותו זמן, בהפרש של שבועיים עד להשלמת הקעקוע. פגישות עקביות פשוט יותר קל לזכור ולהתחייב אליהן, ויש ביניהן מספיק זמן לגוף להחלים.”

לדברי גוטיירז, משך הזמן שלוקח להשלים קעקוע שרוול תלוי לחלוטין על העיצוב. “ראיתי אנשים דופקים שרוולים תוך יומיים, אבל ראיתי כאלו שזה לוקח להם שנה או יותר”, הוא אומר. “תמיד טוב לתכנן את זה מראש כך שיודעים מה הפריסה, ולא להיות בחוסר ודאות”.

לקריאה נוספת: טיפול בקעקוע: כך תשמרי על הקעקוע שלך

קעקוע שרוול מפה

5. שמרו על קו עיצובי

אם אתם יותר מהטיפוסים הזורמים, תכנון הקעקוע שלכם מראש עלול לחנוק את היצירתיות שלכם. אם עיצוב מתוכנן מדי לא מרגיש לכם מתאים, התחילו עם כמה קעקועים קטנים יותר והוסיפו להם עם הזמן. מצד שני, אם אתם רוצים שלאוסף הקעקועים שלכם תהיה תחושה מגובשת, יש כמה דרכים שונות שבהן האמן יכול לסייע לכם עם מראה וזרימה של העיצוב הכללי.

דרך נפוצה אחת לשלב הכל היא עם צבע רקע רציף או עיצוב דומה. עם זאת, אם אתה מעדיף מראה עדין יותר, ייתכן שזו לא האפשרות הטובה ביותר עבורך. “ככל שיש לך יותר עור לא מקועקע, כך זה מרגיש פחות בולט והקעקוע מרגיש יותר אוורירי על הגוף שלך”, אומר גוטיירז.

אם אתם חובבי “חלל ריק”, גוטיירז ממליץ לשמור על השרוול מלוכד על ידי שימוש באמנים בעלי סגנונות דומים. וואכוב אומרת שדרך נוספת לשמור על קעקוע שרוול מלוכד היא באמצעות נושא משותף.

6. אל תפחדו מצבע

הוספת פרטים בולטים מדי לקעקוע השרוול שלכם יכולה לגרום לו להתבלט באמת, אבל זה לא אומר שהוספת צבע תהפוך את העיצוב שלכם לסוחף מדי. אם אתם מעדיפים מראה של קעקועים עדינים, אתם לא צריכים לפחד משילוב צבע. גוטיירז, שמתמחה באמנות קעקוע עדין על קנה מידה גדול, אומר שהאמן יכול להשתמש בטכניקות שונות בעת שילוב צבע כך שהוא לא ירגיש בולט מדי.

“יש אמנים שעובדים ממש בגוונים כהים, ויש כאלו ממש נועזים עם צבע”, הוא אומר. “אם אתה רואה את הסגנון שלהם והוא על הצד הרך יותר, הם כנראה יוכלו לעבוד איתך בכל הנוגע לעדינות כדי שזה לא ייראה לך יותר מדי בולט.”

אבל באשר לבחירת צבעים ספציפיים שעדיף לעבוד איתם לקבלת אפקט כולל רך יותר, גוטיירז אומר שלצבע אין קשר לזה. “זה מסתכם בטכניקה ומה העיצוב בפועל”, הוא אומר.

עם זאת, דבר אחד שחשוב לקחת בחשבון עם צבע הוא הטאצ’-אפ שתצטרכו בהמשך. “קעקועים צבעוניים זקוקים במיוחד למעט טיפול נוסף כשמדובר בחשיפה לשמש והם נוטים לדעוך מהר יותר מקעקועים שחורים ואפורים”, מוסיף גוטיירז.

לקריאה נוספת: קעקוע דוהה? כך תשמרו על הקעקוע שלכם מאיבוד צבע

קעקוע שרוול

7. קחו בחשבון את המחיר של קעקוע שרוול

כאשר אפילו הקעקועים הזעירים ביותר יכולים לעלות לכם לא מעט כסף, אולי אתם קצת מהססים לשאול על המחיר של קעקוע שרוול מלא. אבל האמת היא שזה פשוט תלוי. “התמחור משתנה בין אמן לאמן, סטודיו לסטודיו”, אומרת וואכוב. “יש אנשים שייגבו לפי חלק, חלק יגבו לפי שעה, חלק יגבו תעריף יומי. לעתים קרובות אני מרגישה שהמחיר לא צריך להיות שיקול חזק במיוחד כשאתה חושב לשנות את המראה שלך לצמיתות. קעקוע הוא לא מקום למצוא מבצעים – זו השקעה בעצמך ובאושר העתידי שלך. במיוחד בשביל משהו כמו שרוול, שיהיה כל כך גלוי. אם אמן שאתה אוהב הוא יקר – כדאי לחסוך ולהשקיע”.

ומה אחרי?

אחרי הביצוע, טיפול נכון בקעקוע חדש הוא הכרחי על מנת לשמור עליו מזיהום או הצטלקות ושמירה על המראה המושלם שלו – במיוחד עבור אנשים צעירים הנוטים לחשוב שהם “בלתי מנוצחים” ולהזניח את הטיפול בהתאם. הנה כמה טיפים שכדאי לשמור עליהם:

  • מגע בקעקוע בידיים נקיות בלבד.
  • שטיפה בסבון אנטי-בקטריאלי בלבד.
  • שימוש במשחה לאחר קעקוע.
  • הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש.

בסופו של דבר, קעקוע אמור להחלים תוך מספר שבועות. לאחר הזמן הזה, לא אמור להיות שום קילוף, נפיחות או אדמומיות.

רוצים ללמוד עוד? קראו: מאיזה גיל אפשר לעשות קעקוע, ומה כדאי לשקול לפני שעושים אחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *