אדפלן: מרכיב לטיפול באקנה שנמצא בכל מקום

אדפלן

בכל מה שקשור בטיפול ביתי באקנה (עם מוצרים ללא מרשם), עיקר הטיפולים המומלצים בשנים האחרונות היו מבוססים על מרכיבים כמו חומצה אזלאית או סליצילית. ואמנם, אכן מדובר על מרכיבים אפקטיביים ומוצלחים, אבל ישנו מרכיב חדש שצובר תאוצה בעולם הטיפוח שאת צריכה להכיר – אדפלן.

אדפלן הוא סוג של רטינואיד (ממשפחת הרטינולים), אשר עשה את דרכו למוצרי טיפוח רבים בשנים האחרונות, ומציע תכונות לחימה נגד אקנה יחד עם יתרונות אנטי אייג’ינג רבים. כדי ללמוד קצת על המרכיב הזה, הבאנו פה תרגום של דבריו של ד”ר הדלי מרטין, שסיפר מה זה אדפלן, כיצד יש להשתמש בו ומה עושה אותו שונה מטיפולי אקנה אחרים הקיימים בשוק. נתחיל.

מה זה אדפלן

אדפלן (Adapalene) הוא רטינואיד סופר-חזק שהוכח כאפקטיבי בטיפול באקנה. “המרכיב הזה נחקר במספר ניסויים קליניים שהוכיחו יעילות גבוהה וסיכון נמוך יותר לגירוי בעור”, אומר ד”ר קינג. עד לאחרונה, המרכיב הזה היה זמין רק על ידי מרשם רופא. עם זאת, בשנת 2016 ה-FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) אישר שימוש בג’ל אדפלן בריכוז של 0.1% כטיפול באקנה ללא מרשם. “זה היה מהלך חשוב”, אומר קינג, “מכיוון שאדפלן הוא הרטינול הראשון שאושר לשימוש ללא מרשם לצורך טיפול באקנה”

רוצה לנסות בעצמך את המרכיב הזה? אחד המותגים הראשונים שניצלו את האישור ויצאו עם מוצר המשתמש באדפלן היו לה רוש-פוזה:

ג’ל אדפלן 0.1% לטיפול באקנה של לה רוש-פוזה

ג'ל אדפלן

ג’ל אדפלן 0.1% מסדרת Effaclar של המותג הדרמו-קוסמטי הנפלא לה רוש-פוזה הוא הטיפול היחיד שמאושר ע”י ה-FDA לשימוש ללא מרשם רופא לטיפול באקנה.

29.99 דולר ב-Skin Store

איך הוא שונה מטיפולי אקנה אחרים?

בניגוד לרכיבים אחרים המטפלים באקנה כמו חומצה סליצילית או בנזואיל מי חמצן, העובדה שאדפלן הוא מסדרת הרטינואידים גורמת לו להתנהג אחרת. “רטינואידים פועלים על ידי היקשרות לקולטני חומצה רטינואית”, מסביר ד”ר קינג. “זה עוזר להתחדשות התאים של העור”. במילים אחרות, רטינואידים מגדילים את תחלופת תאי העור ומפחיתים את נטייתם של תאים מתים ולכלוך להתכווץ ולסתום את הנקבוביות.

יתרונות אנטי אייג’ינג

בנוסף ליתרונות הרטינואידים של אדפלן, ד”ר קינג אומר שהוא יכול לסייע “לדכא את התגובה הדלקתית המגורה על ידי נוכחות של פרוביוניבקטריום אקנה, החיידק אשר גורם לאקנה דלקתית”. נמצא גם שהוא מעכב את פעילותו של אנזים ה-LOX, מה שאומר שבאופן כללי הוא כמעט ואינו גורם לגירוי כאשר הוא מוחל על העור.

איך להוסיף אדפלן לשגרת הטיפוח שלך?

הכללת אדפלין בשגרת הטיפוח שלך מתחילה בבדיקה סבלנית של המוצר, כמו שמומלץ לעשות עם כל רכיב חדש של טיפול בעור. “אני ממליץ בתור התחלה למרוח אותו לילה כן ולילה לא, כדי לראות איך העור שלך מתמודד איתו”, אומר ד”ר קינג. “אם אינך חווה גירוי, נסי להגדיל את התדירות לפעם בכל לילה”. הרטינואידים יכולים להיות בלתי יציבים כאשר הם נחשפים לשמש, ולכן ההמלצה היא להשתמש בהם בעיקר בלילה על מנת להשיג תוצאות מקסימליות.

לגבי השאלה “כמה חומר לשים”, בכל הנוגע לחומרים פעילים, לא תמיד כמות גדולה יותר היא עדיפה. “יש למרוח כמות קטנה על עור נקי לפני השינה ולהשלים עם קרם לחות קליל“.

וכמובן, לא לשכוח – שימוש באדפלן (או בשאר הרטינואידים) עושה את עורך לרגיש משמעותית לקרני השמש, ולכן את חייבת (אבל באמת חייבת) להשתמש בקרם הגנה מוצלח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.