מברשת דנמן: המברשת המושלמת לשיער מתולתל

מברשת דנמן

בעלות שיער מתולתל יודעות: יום שיער מוצלח מתחיל בשגרה הנכונה – וזה כרוך לעתים קרובות בשנים (אם לא עשרות שנים) של ניסוי, טעייה והרבה מאוד מוצרים שונים. וזו הסיבה שאולי את מהססת להוסיף כל דבר חדש לקוקטייל המנוסה של קרמים ומרככים, מוסים ומסכות, כלים וטכניקות שמתאימים לך. תאמיני לנו, אנחנו מבינות. גם אנחנו היינו כאלה – עד שהתחלנו לראות ביקורות אינסופיות באמזון, קטעי טיקטוק וסרטוני יוטיוב שבהם נשים (כולן עם שיער מתולתל מרהיב) היללו את היתרונות של מברשת דנמן.

אז מה כל כך מיוחד במברשת דנמן? “זיפי הניילון החזקים שלה מספקים את סוג המתח הדרוש לעיצוב תלתלים, בעוד שהכרית המעוגלת מצמצמת את החשמל הסטטי והקירזול”, אומרת פיי נוריס, מעצבת שיער ב- Rock Paper Salon בלוס אנג’לס. “בגלל זה, קל ליצור תלתלים מושלמים בטכניקה הנכונה”.

שלא לדבר על כך שהמכשיר אהוב הקהל מגיע בכמה גרסאות שונות עם מספר שונה של שורות – למקור, הנקרא D3, יש שבע שורות, בעוד D4 (אידיאלי עבור תלתלים הדוקים יותר) כולל תשע שורות ול-D14 יש חמש שורות ברווחים רחבים – מה שאומר שיש מברשת שמתאימה ממש לכל סוג שיער מתולתל.

מוכנה לשדרג את שגרת טיפוח השיער שלך? אספנו מידע מכמה סטייליסטים ומומחים שהסבירו כל מה שצריך לדעת על מברשת דנמן, וכיצד להשתמש בה.

דבר ראשון, מה זה מברשת דנמן?

במוקדם או במאוחר, כל טרנד ישן חוזר מחדש – וזה כולל את גם המברשת של דנמן. למרות הפופולריות האחרונה שלו בקרב טיקטוקריות מתולתלות (עם ההאשטאג #denmanbrush, שבו המשתמשים חולקים טיפים, טריקים והדרכות, וצבר כבר מעל 25 מיליון צפיות), המברשת המרשימה הזו היא למעשה בת למעלה מ-80 שנה.

בשנות ה-30, בהשראת המאבק של אחותו בשיער סורר, ג’ון דנמן דין – יזם מצפון אירלנד – החליט לקחת את העניינים לידיים שלו ויצר את מה שידוע כיום כ-Denman D3 Original Styler. “מה שהבדיל את העיצוב שלו ממברשות אחרות היה שהוא כלל זיפים העשויים מחומר ניילון”, אומרת פרנסס קורטני, ראש מחלקת השיווק של דנמן. “מכיוון שהזיפים הללו לא היו נמסים בחום גבוה, ניתן היה להשתמש בהם עם מייבש שיער”. שלא לדבר על הידית הייחודית בצורת דמעה (שהופכת את העיצוב לקל ונוח יותר) והרפידה החצי עגולה (לעזרה בעיצוב והחלקת השיער).

שני עשורים מאוחר יותר, המברשת התפרסמה לראשונה, כאשר מעצב השיער האגדי וידאל ששון השתמש בה כדי ליצור את תספורת הקארה הזוויתית המפורסמת שלו, כמו הסגנון המיוחד שלבשה חלוצת חצאיות המיני מרי קוואנט. “במשך שנים, ה-Denman D3 נחשבה למברשת הטובה ביותר לעיצוב שיער אלגנטי”, אומרת קורטני. “על זה לעולם לא תהיה מחלוקת, אבל מעט מאוד אנשים ידעו שעם סיבוב אחד פשוט של פרק כף היד, אותה מברשת יכולה לחולל מהפכה גם עבור תלתלים”.

למה מברשת דנמן טובה לשיער מתולתל?

למרות המקור שלה, המברשת של דנמן זכתה לאהבה של נערות מתולתלות וחסידות שיטת Curly Girl בכל מקום, שאומרות שהיא משפרת את הצורה והקפיציות של התלתלים, מסירה כל קשר ונלחמת בפריז. (למעשה, המברשת צברה יותר מ-33,000 ביקורות של חמישה כוכבים באמזון, כולל כאלה: “ליידיז, אל תלכו – רוצו לבצע את ההזמנה הזו”, כתבה מבקרת נלהבת מאוד. “הרצתי את המברשת הזו דרך שלי שיער ו-OMG… זה היה קסם!!!”)

הסיבה לכך היא שצורת המברשת, משקלה וסיכות הניילון החזקות יוצרים בדיוק את מידת המתח הנכונה הדרושה להגדרת תלתלים, אומרת קורטני, שמשווה את זה לתהליך קרזול של סרט עם זוג מספריים. בדיוק כפי שהעברת חתיכת הסרט בין האגודל ללהב מספריים חד מביאה לקרזול נמרץ, כך המברשת אוחזת בשיער מספיק כדי למשוך אותו בצורה שמעוררת את הספירלות של התלתלים כשאת מגיעה לקצוות.


מברשת טיפוח קלאסית D3

מברשת D5

מברשת D14

איזו מברשת דנמן הכי מתאימה לתלתלים שלך – ה-D3 D4 או D14?

בעוד שה-D3 Original Styler היא המברשת הידועה ביותר של Denman, יש עוד כמה גרסאות עם מספר שונה של שורות – מה שאומר שיש אפשרות מתאימה לכל סוג ומרקם תלתלים. כדי לבחור את מברשת דנמן המתאימה ביותר לתלתלים שלך, הנה משהו שכדאי לזכור: בדרך כלל, יותר שורות של זיפים (כמו D4 Original Styler, שיש לו תשע שורות) מייצרות תלתלים הדוקים יותר, בעוד שפחות שורות של זיפים (כמו D14 Mini, שיש לו חמש שורות) עולה בקנה אחד עם תלתלים רפויים יותר, לדברי נוריס. “אם המברשת נתקעת בשיער או לא מחליקה בקלות, הזיפים צמודים מדי עבור סוג השיער שלך”, היא אומרת. “מעבר למברשת אחרת עם פחות שורות לא רק יהיה הדבר הטוב ביותר עבור התלתלים שלך, אלא גם לבריאות השיער שלך.”

אם זה מרגיש מסובך מדי, אולי כדאי לשקול את זה: “את יכולה בקלות להסיר או להחליף שורות של זיפים בבית, אז אם את רוכשת מברשת עם יותר שורות, כמו D3 או D4, את יכולה להתאים אותה אישית ולשנות אותה בהתאם לסגנון שאת מנסה ליצור”, אומרת נוריס.

איך להשתמש במברשת?

מוכנה לנסות את המברשת הפופולרית ביותר ברשת? לפני שנתחיל, זה הכרחי שתתחילי עם שיער רטוב. “את לא רוצה להשתמש במברשת על תלתלים יבשים כי זה יכול לגרום לקרזול, נזק ו/או שבירה של השיער”, אמרה ג’נט ג’קסון (אין קשר לזמרת והאחות של), מעצבת שיער שכתבה על המוצר באתר שלה. “את את צריכה לחפוף את השיער קודם, או, אם אתה רוצה פשוט לרענן את התלתלים שלך, להרוות את השיער עם קצת ספריי לחות ללא שטיפה על בסיס מים”.

לאחר היציאה מהמקלחת, טפלי בשיער הלח עם מוצרי העיצוב המתאימים למרקם השיער שלך. אם יש לך שיער עבה, תחילה מרחי מרכך, ואז העבירי מסרק רחב שיניים בשיער שלך כדי להתיר קשרים בעדינות ולאחר מכן המשיכי עם קרם תלתלים כבד יותר (שאותו תוכלי אפילו לערבב עם שמן לשיער). לשיער דק או עדין, דלגי על המרכך, ומרחי מוס לתלתלים או קרם קליל, אומרת נוריס.

אמנם ישנם טריקים וטכניקות רבות ושונות לשימוש במברשת, אבל זה הדבר שממליצה נוריס למתחילות: סובבי את המברשת כך שהסיכות פונה כלפי מעלה, ואז עבדי במקטעים (“אם יש לך שיער עבה יותר, חלקים קטנים יותר יוסיפו הגדרה ונפח”, אומרת ג’קסון. “לשיער דק יותר, עשי חלקים גדולים יותר”.) החל מהשורש, החליקי את המברשת לאורך השיער שלך, ותחבי את המברשת מתחת ככל שאת מתקרבת לקצוות. לאחר שסיימת עם המברשת, תני לשיער הקפצה קטנה לפני שאת עוברת לחלק הבא. “אחרי שסיימת עם הראש כולו את יכולה לעבור ולשבור את התלתלים, ולסובב חלקים קטנים יותר לפי הצורך”, אומרת נוריס.

לחלופין, עבור אלו עם סוגי שיער 2A עד 3B, ג’קסון ממליצה על כך: “עבדי בקטעים וסובבי את השיער שלך סביב המברשת”, היא אומרת. “אם הסיבוב יוצר תלתל מושלם, נהדר! אם לא, את צריכה לסובב את המברשת גם לכיוון השני.”

ללא קשר לטכניקה שבחרת, סיימי בפיזור השיער שלך וסיבוב הקצוות בשמן (אם יש לך סוגים 2A עד 3B), או ייבשי את השיער באופן טבעי או עם מייבש, ולאחר מכן סיבוב הקצוות עם חומר כבד יותר. שמן או חמאת שיער (אם יש לך סוגים 3C עד 4), אומרת ג’קסון. “וגם כמה שפריצים של ספריי ברק זה נהדר לכל אחת”, נוריס הוסיפה.


מברשת טיפוח קלאסית D3

מברשת D5

מברשת D14

מה לחפש במברשת שיער מומלצת?

כשאת באה לבחור מבשרת שיער מומלצת – המומחים ממליצים לבחון את הקריטריונים הבאים:

צפיפות זיפים

צפיפות הזיפים או השיניים של המברשת חשובה, ויש להתאים אותה לסוג השיער שלך. לעיצוב או לייבוש בחום של שיער מתולתל, בדרך כלל נחפש מברשת יחסית צפופה, מה שיאפשר למברשת להיות חזקה מספיק כדי לעבור דרך השיער שלך בלי להתכופף או להישבר. זה גם מבטיח שנקבל מספיק לחץ ואחיזה לצורך החלקת השיער, במיוחד בזמן פן (גם אם נעשה שימוש בדיפיוזר). בכל מה שקשור להתרת קשרים, וודאי שהזיפים מספיק רחוקים זה מזה כדי למנוע שבירה במהלך השימוש.

משקל

ככל שהמברשת כבדה יותר, זה יותר קשה להשתמש בה. מברשות קלות משקל מקלות על השימוש, אך היזהרי שלא לבחור מברשת שמרגישה דקיקה או זולה מדי – אלו עשויות להישבר מהר, אפילו בזמן השימוש.

גודל

מברשת קטנה יותר עובדת טוב יותר על אלו שיש להן תלתלים עבים וצפופים, והיא גם טובה יותר לצורך הברשת השיער בחלקים קטנים, מה שעשוי לקחת קצת זמן אבל בהחלט שווה את המאמץ. מברשת גדולה יותר או מסרק ארוך יותר אידיאלית לשיער דק עד בינוני עם תלתלים מרווחים יותר. אבל, כמו תמיד, מומלץ לנסות כמה מברשות ולראות איזו מהן הכי מתאימה לשיער שלך.

לקריאה נוספת: מברשת שיער מומלצת: 7 המלצות על דגמים מובילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *