5 סיבות למה את חייבת לטייל לבד לפחות פעם אחת

לטייל לבד

לטייל לבד זו חוויה מיוחדת, שלא מתאימה לכל אחת. מצד שני, אחרי תקופה ארוכה בה ניסיתי לתאם קפיצה קטנה לחו”ל עם חברות, משפחה, בן זוג (ובעצם כמעט כל מי שעשה סימן של זמינות) ללא הצלחה – החלטתי להפסיק להיות תלויה באחרים ולעשות את זה סולו.

החוויה לא הייתה קלה, וקצת מלחיץ לעשות את הקפיצה הזו ולמצוא את עצמך בארץ זרה לבד, אבל בסופו של דבר הייתה לי חוויה מדהימה. ולכן, החלטתי לכתוב את הפוסט הבא עם חמשת הסיבות שבגללן אני חושבת שכל אחת חייבת לטייל לבד בנקודה כזו או אחרת במהלך חייה.

לטייל לבד בויאטנם
ויאטנם – אחד היעדים האהובים לטיול סולו

1. זה מפחיד – וזו הזדמנות לצמוח

אפתח בזה – המחשבה לטייל לבד היא מפחידה. מה יהיה אם אלך לאיבוד, או חס וחלילה יחטפו אותי? לא יהיה לי ממש משעמם לבד? זה ממש מוזר גם, לא?

אז כן. אבל אלו גם בדיוק הסיבות למה לעשות את זה – להתגבר על הפחד!

נסי להיזכר בכל דבר חדש שעשית בפעם הראשונה. גיוס לצבא, עבודה חדשה – כל דבר כזה מתחיל עם מלא חששות, אבל ברגע שמתגברים עליהן – בעיקר כי אין ברירה – מבינים שזה היה הרבה יותר גרוע בראש מאשר במציאות. לטייל לבד זה בדיוק אותו הדבר.

אז עם תכנון נכון וקצת אומץ, עשי את זה וקפצי למים. הגאווה ותחושת העוצמה שאת הולכת להרגיש בסופו של דבר תהיה שווה את הכל.

יפן
יפן – עוד יעד מומלץ

2. זה בונה עצמאות

יש לנו נטיה להיות תלויות באחרים. אולי אלו ההורים שלנו, בן או בת הזוג, אפילו המישהו הזה בעבודה שסוגר לנו פינות מדי פעם – זה חלק מהטבע האנושי לייצר תלות בגורם חיצוני, וזה מאד נוח להיכנס למלכודת הזו.

היו תקופות בהן הייתי מאד תלויה בבן הזוג שלי – עד לרמה בה האשמתי אותו, שלא באשמתו, על חוסר האושר שלי. אם היה לי משעמם, או שהרגשתי בודדה או לא נחשקת – פניתי אליו כדי שיחשוב על טיול או משהו מגניב עבורנו לעשות. מה שהוא לא תמיד הצליח לעשות.

ואז נפל לי האסימון – הייתי צריכה להפסיק לחכות שמישהו אחר יעשה אותי מאושרת. אם אני רוצה לטייל, אני צריכה לטייל. ואם אני עצובה, אני זו שצריכה לשנות לעצמי את מצב הרוח.

וזה בדיוק המטרה של לטייל לבד: הלכתי לאיבוד? אצטרך למצוא את הדרך. משעמם לי? אני אחפש ואמצא מה לעשות. וזה, חברות וחברים, עצמאות. ורק ככה מגיעים לאושר אמיתי, שנמשך לטווח ארוך.

קרואטיה לטייל לבד
קרואטיה – לא יקר ואנשים נחמדים

3. פוגשים יותר אנשים

בני אדם לא אוהבים לצאת מאיזור הנוחות שלהם. אני זוכרת את הטיול שלי בדרום אמריקה אחרי הצבא – 99% מהאנשים שהכרתי היו ישראלים. לא כי כיוונתי לשם, או כי יש לי בעיה לדבר באנגלית, אלא פשוט כי זה היה נוח. אם אנחנו לא חייבים, אין סיבה לצאת מהקליקה הקיימת שלנו, מהנוחות והביטחון של פמיליאריות מסוימת, ולכן הסתובבתי עם חבורה של אנשים שהכרתי, ולא הייתי פתוחה להיכרות עם משהו אחר.

מצד שני, כשאת יוצאת לטייל לבד, הראש פתוח. מעבר לעובדה שפתאום היה לי צורך, ולכן כנראה חיפשתי לייצר שיחות ואינטרקציות עם אנשים חדשים, גם העובדה שהייתי לבד הפכה אותי להרבה יותר נגישה, כך שדברים טובים התחילו לקרות לי. פגשתי הרבה אנשים חדשים ומעניינים ושמתי לב שאני פתוחה לחוויות חדשות.

ואם את חושבת “אבל אני לא טובה בלייצר שיחה עם אנשים זרים” – זו בדיוק הסיבה שאת חייבת לטייל לבד ולכבוש גם את האתגר הזה.

אירלנד
אירלנד: יעד מומלץ לטיול לבד

4. עושה מה בא לך, מתי שבא לך

טוב, אני לא חושבת שצריך להרחיב פה יותר מדי. כשאת מטיילת לבד את הבוס של עצמך. את מחליטה מתי לקום, מה לעשות היום, וכמה זמן להישאר בכל מקום – בלי להיות תלויה באנשים אחרים.

הרי למי מאיתנו לא הייתה את אותה “חברת טיול”, שבארץ הייתה נסיכה אבל אחרי כמה ימים ביחד בחו”ל לא יכולת לשמוע אותה יותר. עכשיו, בינינו, זו לא אשמתה. בני אדם הם שונים, וטבעי שיהיו חילוקי דעות ורצונות שונים.

כשאת מטיילת לבד, את עושה מה שבא לך במאה אחוז מהזמן. אני זוכרת את עצמי שורפת כמה שעות טובות על הגדה של נהר הסן בפריז, עם ספר וסיגריה. זה היה אחד הימים שהכי נהניתי בהם, ולא הייתי מצליחה לעשות את זה אם היה איתי מישהו.

נורווגיה
נורווגיה

5. לומדים להכיר את עצמנו

אין כמו קצת נתק מהסביבה החיצונית על מנת להצליח להתעמק פנימה. כשיוצאים לטייל לבד (אפילו אם זה רק לאחד מהשבילים ארוכים בישראל), הרבה פעמים מדובר על מסע פנימי לא פחות מאשר המסע החיצוני.

הרי מדובר על הזדמנות נפלאה ללמוד על עצמך: מה את אוהבת, ומה לא. איפה את מרגישה בנוח, ומה קשה לך. לטוב ולרע, החוויות הם שלך, ורק שלך, וזו הזדמנות נפלא ללמוד ולהכיר את החברה הכי טובה שתהיה לך בטיול – את עצמך.

לטייל לבד זו הזדמנות מדהימה להתרפא מכאבים ולהשתחרר מטראומות עבר. אז התגברי על הגאווה, ועל הפחד, וצאי לגלות את העולם. ואת עצמך.

ועכשיו כל מה שנשאר הוא רק לבחור יעד לטיול הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *