החלקה ברזילאית: האם זה מתאים לך, ומה את חייבת לדעת לפני

החלקה ברזילאית

החלקה ברזילאית: שמעת על זה, ראית את התוצאות, אולי אפילו שקלת להתיישב בעצמך על הכיסא בסלון ולפתוח את הכיס כדי לקבל את הטיפול המדובר. אבל האם את באמת יודעת מה זה ואיך היא עובדת? או יותר מזה – האם היא בטוחה?

בתור התחלה, ההחלקה הברזילאית עשתה לעצמה שם בזכות היכולת המופלאה שלה – ויש שיגידו משנת חיים – לעצב מחדש את השיער, להרוג את הקרזול ולהוסיף ברק אינטנסיבי. אז איך היא גורמת לשיער שלך להיות מבריק בצורה כל כך מופלאה והאם זה משהו שכדאי לך ללכת עליו? כי בואי נגיד את האמת, זה לא בדיוק זול.

בנוסף, יש למעשה כמה טיפולים דומים בחוץ, אז לפני שתתחייבי על אחד, תרצי לוודא שההחלקה הברזילאית המקורית היא מה שהסלון שלך משתמש בו.

המשיכי לקרוא כדי לקבל תשובות לכל השאלות שלך לגבי החלקה ברזילאית וגלי אם זה הטיפול הנכון עבורך.

מה זה החלקה ברזילאית?

החלקת השיער הברזילאית היא פורמולת קרטין נוזלית הנקשרת לשיער שלך כדי ליצור שכבת הגנה מסביב לכל קווצה, מפחיתה ביעילות את הקרזול, אוטמת את השערה ומגנה עליה מפני כל נזק חיצוני. לאחר החלת הטיפול, השיער מיובש, מיושר, נשטף ומיובש שוב. החום גורם לכימיקלים לעבור למצב פעיל ולהיקשר לסיב השערה.

מקורו של טיפול ההחלקה בברזיל, והוא עושה שימוש במרכיבים שמקורם משם, לרבות גרגירי קאמו קאמו, זרעי אנאטו ופירות אסאי. לאחר קבלת הטיפול, השיער שלך צפוי לקבל העשרה בלחות, להיות פחות מקורזל, וגמיש יותר לעיצוב בחום – שלא לומר, עם ברק מטורף דמוי מראה.

במה זה שונה מטיפולי קרטין אחרים?


למרות ששתי התוצאות הסופיות דומות, להחלקה ברזילאית יש פורמולה עדינה יותר שניתן להתאים לסוג השיער שלך, והיא קצת פחות עדינה לאחר הטיפול. אחרי טיפול קרטין, אין לך כל כך הרבה אפשרויות – את לא יכולה לקשור את השיער בחזרה בקוקו או בקליפס, את לא יכולה לעצב אותו, ואי אפשר לחפוף אותו במשך שלושת או ארבעת הימים שלאחר מכן. עם ההחלקה הברזילאית את מסיימת, חופפת, וזהו – את חוזרת לחיים הרגילים שלך שוב.

האם החלקה ברזילאית מחליקה את השיער לגמרי?

לא, אלא אם זה מה שאת רוצה. מעצב השיער שלך יאטום את הטיפול על ידי העברת מחליק על השיער שלך, וככל שהמעצב שלך ישאיר את המחליק יותר, כך השיער שלך יהיה חלק יותר.

אם אתה אוהבת את השיער שלך מתולתל, אבל רק רוצה לאלף את הפריז שלך (הקווצות הסוררים סטייל “חשמל סטטי“), זה יעזור להפוך את השיער שלך חלק יותר. חשוב שתקפידי לומר למעצב השיער שלך בדיוק מה את רוצה, והוא יכול להתאים את הטיפול כדי לשמר את המרקם של השיער שלך, או להפוך אותו לחלק יותר.

המטרה הכללית היא להפוך את הקווצות שלך לפחות נטל לעבוד איתם, אבל קחי בחשבון שאם יש לך שיער מתולתל באופן טבעי, הוא לא יתייבש באוויר למרקם ישר לגמרי. עדיין יהיה לך נפח וגלים אם תייבשי אותו באוויר, אבל אם זה בדרך כלל לוקח לך 30 דקות להחליק אותו עם מחליק שיער, זה יכול לעזור לך לקצר את הזמן ל-15 דקות בלבד.

לכמה זמן החלקה ברזילאית מחזיקה?

בתנאי שאת משתמשת רק בשמפו ללא מלחים לאחריו, הטיפול שלך אמור להחזיק למשך בין שלושה לארבעה חודשים – אולי יותר אם את לא חופפת את השיער באופן תדיר.

ברגע שהשפעה של ההחלקה תיגמר, השיער שלך יחזור לדפוס התלתלים הטבעי שלו. תחילה תתחילי לראות את זה סביב קו השיער (וזה האינדיקטור שאומר מתי הגיע הזמן לחדש את הטיפול), אבל גם אם את לא עושה את זה מיד, אין קו תיחום ברור בין השיער שטופל בעבר לשיער החדש שצמח – בניגוד לשיטות טיפול או החלקה אחרות.

לקריאה נוספת: כל כמה זמן לחפוף? תדירות חפיפת שיער מומלצת, לפי סוג השיער שלך.

החלקה ברזילאית

האם החלקה ברזילאית בטוחה?

בעוד שמוצהר שהטיפול בטוח ברוב סוגי השיער, ג’ניפר לורד – מעצבת שיער שכתבה על הנושא באינסטגרם שלה – מזהירה שנשים עם שיער בעל מרקם (מתולתל, מקורזל או גלי) צריכות לנקוט באמצעי זהירות מכיוון שהטיפול כן עלול להזיק להן. היא מציעה להיות מודעות לכמות החום שאת מחילה על קווצות השיער בגלל הדרכים השונות שבהן חלקים מסוימים בשיער שלך עשויים להגיב.

“ההבדלים בין קווצות שיער בראשים בעלי מרקם אומרים שחום יפגע באזור אחד בצורה אינטנסיבית יותר מאשר באזור אחר ויגרום לנזק ושבירה”, לורד אמרה. “ייתכן שההשפעה של הטיפול הראשון לא תיראה בעין בלתי מזוינת, אבל סביר מאוד שנזק כלשהו נגרם על ידי הפורמלדהיד שבפורמולה”.

השורה התחתונה כאן היא שכדאי שתתייעצי עם מעצב השיער שלך כדי לברר אם ההחלקה הברזילאית בטוחה עבור השיער שלך. ברור, כולנו רוצות שיער חלק ומבריק, אבל אם יתברר שזה פוגע לך בשיער בטווח הארוך, כנראה שזה לא שווה את זה.

כמה זמן זה לוקח?

“בסך הכל, התהליך אורך שעה עד שעה וחצי”, אומרת לורד. “הזמן הארוך ביותר שאי פעם ביליתי בהחלקה ברזילאית היה כשעתיים, אז הכל תלוי בכמה שיער יש לך וכמה עבה הוא.”

מעצב השיער שלך יתחיל בחפיפה של השיער שלך שלוש או ארבע פעמים כדי להסיר את כל שאריות הלכלוך והמוצרים שיש עליו וליצור בסיס נקי לטיפול. לאחר מכן, כשהוא עובד בחלקים, הוא ימרח את הפורמולה של ההחלקה הברזילאית מהשורש ועד הקצה, ולאחר מכן ייבש אותו עם פן. השלב הבא הוא לאטום את הטיפול באמצעות חום עם מחליק שיער, ואז לחפוף שוב כדי לשטוף את הטיפול, ואחריו שימוש במסכת הזנה עמוקה. לבסוף, ייבוש נוסף עם הפן.

האם אפשר לעשות החלקה ברזילאית על שיער צבוע?

ההחלקה הברזילאית בטוחה בדרך כלל כשעושים אותה על שיער צבוע, אומרת לורד. למעשה, מכיוון שהוא אוטם לחלוטין את השיער, היא אומרת שיש סיכוי שהשיער שלך יישאר מלא חיים לאורך זמן. “היו לנו לקוחות שעשו צבע והמשיכו אחריו עם החלקה ברזילאית באותו היום, וזה יהיה הזמן המושלם לעשות את זה מכיוון שהקוטיקולה (השכבה החיצונית של השיער) כבר פתוחה מהצבע”, היא אמרה. “אם את עושה את זה, רק הקפידי ליידע את מעצב השיער לפני הצביעה מכיוון שטיפול אחד אחרי השני יכול לעשות את הצבע קצת יותר בהיר”.

מה עושים אחרי הטיפול?

בניגוד לשגרת הטיפולים לאחר הקרטין, אין הגבלות לגבי מה את יכולה ומה את לא יכולה לעשות מבחינת פעילות, כך שלא תצטרכי לוותר על שיעור היוגה החמה שלך. בנוסף, מכיוון שהטיפול נשטף בסלון, את יכולה לחכות כמה זמן שתרצי עד החפיפה הבאה, רק הקפידי להשתמש בפורמולה נטולת סולפט וכלור כדי לשמר אותו.

שיער חלק

לקריאה נוספת

מחפשת פתרונות נוספים להחלקת שיער? הנה כמה פוסטים שכתבנו בנושא שאולי תאהבי:

וכמובן, כמו תמיד, נשמח לשמוע ממך בתגובות. עצות נוספות, שאלות, חוויות אישיות – הכל הולך.

והכי חשוב: שיהיה לנו יום שיער מושלם תמיד, אמן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *