לק מתקלף? הנה 12 דרכים לשמור עליו

לק מתקלף

מניקור – מה יש בו שלא לאהוב? ובכן, למשל, את המקרים האלו בהם את משקיעה את הזמן והכסף כדי לקבל את ציפורניים מושלמת, רק כדי לגלות לק מתקלף תוך כמה ימים, אם לא דקות, אחרי שסיימת. בעוד שלמניקור ג’ל יש הרבה פחות סיכויים להישבר, ולכן זוהי אפשרות מצוינת למי שרוצה להאריך את חיי המניקור שלה, יש גם דרכים להאריך את אורך החיים של הלק הקלאסי.

כדי לגלות כיצד להשיג את המניקור העמיד ביותר, אספנו פה טיפים מכמה מומחי ציפורניים שנתנו את השיטות הטובות ביותר למניעת התקלפות וסדקים בלק.

המשיכי לקרוא כדי לגלות 12 דרכים לשפר את חיי המניקור שלך מתחילתו ועד סופו – ללא מקרים של לק מתקלף, דוהה או משנה צבעים!

12 דרכים למניעת לק מתקלף

1. נסי לעשות מניקור ללא מים

“הציפורניים שלך מלאות בנקבוביות ויכולות לספוג מים אפילו מהר יותר מהעור שלך”, אומרת לורן דאן, מניקוריסטית מארה”ב עם חשבון אינסטגרם מהמם. “ידיים ספוגות מים גורמות לציפורן להתרחב ולהתכווץ תוך שעות מהשלמת המניקור, מה שגורם ללק להישבר בטרם עת. הלק שלך לא יכול להתכווץ כמו הציפורניים שלך ולכן הלק יכול להישבר ולהיסדק כאשר הציפורניים שלך מתכווצות בחזרה לצורתן וגודלן הרגילים”.

גם שרה טאטל, מייסדת מכון הציפורניים Olive & June שהוא חביב הסלבס, חושבת שמניקור ללא מים הוא הדבר האמיתי. “באופן היסטורי, טיפולי מניקור כללו מים כדי להשרות את הציפורניים שלך, אבל הבעיה היא שזה מרחיב את בסיס הציפורן שלך – וכשהמים האלה מתאדים, הלק שלך ייסדק ו/או יישבר.”

כך שבמקום לעשות מניקור קלאסי כדי לגרום לציפורניים שלך להיראות במיטבן, היא ממליצה ללכת על טיפול ללא מים (כמו מניקור רוסי, למשל) – ולטפל בציפורניים שלך מדי יום לאחר מכן.

2. לטשי את הציפורניים לפני הלק

ראשית, טאטל מציעה לשייף את בסיס הציפורן שלך כדי לוודא שיש לך משטח חלק שהלק יוכל להיצמד אליו. “משטחים לא אחידים על הציפורניים שלך גורמים לסדקים בקלות רבה יותר”, היא מסבירה. “הכיני את הציפורניים שלך ללק על ידי שיוף שלהן ושימוש במסיר לק לפני הצביעה, גם אם אין לך לק קודם – זה מבטיח שלא יישארו לך שאריות של שמן על הציפורניים, מה שעלול לגרום ללק לא להיצמד במלואו”.

3. הימנעי ממגע עם מים

מחפשת תירוץ לא לעשות כלים? שמירה על המניקור שלך היא התירוץ האולטימטיבי. “הציפורניים שלך (וגם השיער שלך אחרי לילה ללא חפיפה) ייראו מהמם”, מציינת טאטל, ומוסיפה שאפילו חפיפה של השיער לעתים קרובות מדי עלולה להוביל לסדקים מוקדמים בלק. עם זאת, אם אינך יכולה להתחמק מהחובות היומיומיות שלך, דאן אומרת פשוט לבצע אותם עם כפפות כדי למנוע מהמים להשפיע על המניקור המושלם שלך.

4. השתמשי בשכבת בסיס וטופ-קואט

למרות שמריחה של שכבת בסיס (Base-Coat) ושכבה עליונה (Top-Coat) מוסיפים לא מעט זמן לתהליך המניקור, אלו שלבים חשובים שאסור לדלג עליהם. “מריחת בסיס וטופ-קואט היא קריטית למניעת סדקים או חריצים למניקור שמחזיק לאורך זמן”, אומרת דאן. “שכבת בסיס היא מה שמאפשר ללק להיצמד לציפורניים שלך, וה-topcoat הוא זה שאוטם את הכל”.

דאן ממליצה למרוח מחדש את הטופ קואט כל יומיים כדי למנוע מהלק שלך להיסדק. אנחנו אוהבות את הטופ קואט עם השם המושלם “MATTE ABOUT YOU” של אססי (כ-35 שקלים בביוטי ביינסי את הקוד ISRU20 כדי לקבל עוד 20% הנחה), ועל הצד הזול של הספקטרום את Seche Vite, עם ברק אינטנסיבי וגימור מבריק במיוחד (זמין באמזון).

5. אל תתני לטופ קואט לגעת בציפורן

דאן מציינת שאנשים רבים מורחים טופ קואט בצורה מבולגנת מתוך מחשבה שזה לא משנה כי הוא שקוף. נהפוך הוא, היא אומרת: “טופ קואט צריך לכסות את הלק שלך במלואו כדי להבטיח שהוא מוגן מפני קילוף ושפשופים. עם זאת, הוא לא אמור לגעת בציפורניים שלך. מריחה של החומר על הציפורן שלך עלולה לגרום ללק שלך להתרומם מהציפורן (וזה לא משנה אם מדובר בלק רגיל או לק ג’ל).” בסופו של יום, בעוד שלוקח יותר זמן לצבוע בזהירות, זכרי שכל לק שאינו מכוסה בשכבת טופ קואט יישבר בקלות רבה יותר.

6. מרחי שכבות דקות

בפשטות, טאטל אומרת ש”שכבות עבות של לק שוות לקילוף”. דאן מתייחסת לזה ומציינת שבעוד שחלק מהנשים חושבות שככל ששכבת הלק עבה יותר, כך היא תהיה חזקה יותר, זה למעשה ההפך הגמור. “ככל ששכבת הלק דקה יותר, וככל שנותנים לה להתייבש יותר בין שכבה לשכבה, כך הלק יחזיק מעמד זמן רב יותר”, היא אומרת.

7. מרחי את הצבע ממש עד קצה הציפורן

כשצובעים את הציפורניים, שימי לב במיוחד לכך שהמניקוריסטית תשים את הצבע ממש על הקצה הקדמי של הציפורן. “חשוב ביותר שהקצה החופשי של הציפורן שלך יהיה מצופה בלק ובטופ קואט כדי שהלק לא יתרומם או יישבר מהקצה החופשי של הציפורן”, דאן אמרה. טאטל הוסיפה כי “כיסוי קצה הציפורן עוזר להבטיח שכל הציפורן אטומה, מה שעוזר למנוע שחיקה של הקצה”.

8. אל תנערי את הלק לפני השימוש

אני יודעת מה את חושבת” למה זה כבר משנה? ובכן, מסתבר שכן. לפי טאטל, ניעור מוביל ליצירת בועות, ובועות מובילות להתקלפות של הלק. לכן, היא ממליצה לגלגל את הבקבוק בין האצבעות כדי לערבב אותו מבלי ליצור בועות.

9. השתמשי בלק ובציפוי מאותו המותג

אם את כמוני, סביר להניח שיש לך אוסף של לקים מכל המותגים השונים. למרות שהכל טוב ויפה, טאטל אומרת שכדאי להשתמש בלקים ובשכבות עליונות (ותחתונות) של אותו המותג. “שתי הפורמולות עוצבו במיוחד כדי לעבוד יחד ולתת לך את המניקור העמיד ביותר”, היא מסבירה. לכן, אם את קונה למשל לק אדום חדש, וודאי שיש לך טופ קואט תואם מאותה הסדרה. אחרת, זה כמו ללבוש שני גרביים שונים – בסדר, אבל לא אידיאלי.

10. השתמשי בשמן לציפורניים

לדברי אמה קוואשי, מניקוריסטית ובעלת “סלון ציפורניים אמה”, לחות היא המפתח בכל הקשור לגידול ציפורניים. “כדי לגדל ציפורניים חזקות, הן צריכות להיות בריאות – וכדי להיות בריאות, הן צריכות להיות מלאות בלחות”, היא אומרת. “שמן ציפורניים פועל על ידי הוספת לחות לציפורן עצמה (ולאיזור שמתחת לציפורן), ושימוש בו הוא חלק משמעותי בטיפול בציפורניים, בין אם את מתכננת לגדל את הציפורניים או שאת פשוט רוצה שייראו במיטבן”.

אני אוהבת את שמן המניקור של אססי – Essie Apricot Cuticle Oil. שימוש יומי בו, או בכל שמן אחר, עוזר לחיזוק הציפורניים ומוסיף להן לחות וגמישות.

שמן ציפורניים

11. המתיני 10 דקות בין שכבות

עד כמה שתרצי להאיץ את תהליך המניקור שלך, טאטל ממליצה לחכות חמש עד עשר דקות בין מריחת שכבות הלק. “זה יקטין את הסיכוי לבועות ויעזור להבטיח שהלק יתייבש לחלוטין, מה שיעזור למנוע לק מתקלף”, היא אומרת.

12. החליפי לק פג תוקף אחרי שנה

אני יודעת, תאמיני לי – ברגע שיש לך לק בגוון אהוב, הדבר האחרון שאת רוצה לעשות הוא לזרוק אותו לפני שסיימת להשתמש בו. עם זאת, לפי טאטל, זה הכרחי. “ברגע שאת פותחת בקבוק לק את מתחילה להכניס אוויר לתוך הפורמולה, מה שבסופו של דבר יהפוך את הלק לעבה יותר. זה יכול להוביל לגושים, מה שיגדיל את הסיכוי שהלק יישבר”, היא אומרת.

לקריאה נוספת: בדיקת תוקף מוצרי קוסמטיקה – איך תדעי שהגיע הזמן להיפרד

לק מתקלף? כך תימנעי ממנו

שאלות נוספות

מדוע לק מתקלף?

ישנן סיבות רבות – בעיקר, נזק מחשיפה מוגזמת למים וכסיסת ציפורניים.

כיצד להימנע מהתקלפות של הלק?

נסי לשמור על הציפורניים יבשות, הימנעי מכימיקלים קשים (נסי לק מחומרים טבעיים), ומרחי שכבת הגנה (טופ קואט).

איך ניתן לחזק את הציפורניים?

מלבד שמירה על היגיינה נכונה, שילוב חלבון בתזונה שלך הוא דרך מצוינת לעזור לחוזק הציפורניים. רוצה ללמוד עוד? קראי 7 טיפים לגידול ציפורניים חזקות ובריאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.