9 דברים שאת חייבת לדעת לפני ביצוע תוספות שיער

תוספות שיער

דבר ראשון אפתח בווידוי: פעם הייתי סנובית של תוספות שיער. מסוג האנשים שמסתכלים על תמונות של סלבס בשמחה בלתי מוסתרת כשניתן לראות את התוספות קליפסים שלהן, שצוחקים על התאמות צבע גרועות ומביטים בזלזול כשתוספות תלויות כמו וילונות ארוכים שמגיעים עד הטבור של מישהי, והכל תוך מחשבה, “היא לא יכולה לחשוב שהדבר הזה נראה אמיתי”. אבל אז, לאחרונה, דברים השתנו. ביצעתי את המעשה הצבוע האולטימטיבי ועשיתי הארכת שיער בעצמי. ויותר מזה, אני ממש אוהבת את זה.

מסתבר שזה הרבה יותר קל ממה שאת חושבת לזייף את דרכך לשיער ארוך ומלא בנפח – את רק צריכה תוספות טובות (כי, אוי ואבוי, יש כמה רעות בחוץ). לצורך המהפך שלי חקרתי את הנושא לא מעט, וכדי לעזור לך במסע שלך אחר שיער ארוך או מלא יותר, אספתי פה כמה דברים שלמדתי לאורך הדרך.

1. יש סוגים שונים של תוספות שיער

זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל שפע האפשרויות הזמינות בכל הנוגע לתוספות שיער – קליפס, שזירה, חרוזים והלחמה חמה או קרה – אומר שסביר להניח שיש סגנון שמתאים במיוחד להעדפות שלך. אני אישית מצאתי שהלחמה קרה היא האפשרות הקבועה הכי לא בולטת והקלה ביותר לתחזוקה, אבל תחילה בצעי מחקר משלך. כמו בכל החלטות שקשורות לשיער, יש יתרונות וחסרונות לכל סגנון וסוג של תוספות. אם אינך בטוחה, אולי נסי תוספי קליפס מלכתחילה, מכיוון שהם נקודת התחלה מצוינת לכל מי שמחפשת הארכת שיער זמנית.

בהמשך הרשימה ניתן סקירה קצרה של הסוגים השונים – קפצי לסוף אם את לא יכולה לחכות.

2. הן יכולות להיראות טבעיות

כשעשיתי לראשונה את התוספות שיער שלי, ההפתעה הגדולה ביותר הייתה שאנשים בכלל לא שמו לב שעשיתי אותן (כמו שחששתי), ולמעשה הם היו המומים מכך שהם לא שמו לב לכך (מלבד העובדה שהשיער שלי צמח באופן בלתי מוסבר בן לילה).

בסופו של דבר זה מסתכם בתוספות שיער באיכות גבוהה שממקומות בצורה חכמה על מנת להשתלב עם השיער הטבעי שלך. אולי הגורם החשוב ביותר, עם זאת, היה העצה להתמקד בהשגת נפח לצד אורך. בדרך הזו, במקום לקבל תוספות סופר ארוכות שהיו נראות מזויפות ללא ספק, פיסות השיער הקטנות יותר, שהוצבו במיוחד במקום המתאים, ניפחו את השיער שלי וגרמו לו להיראות בריא ומלא יותר לאחר התהליך.

3. תוספות שיער טובות לא גורמות לנזק

בעבר, תמיד הנחתי שאם הצלחתי להשיג תוספות שיער שנראות טוב בדרך נס, אאלץ בהכרח לחיות עם נזק ארוך טווח לשיער כפשרה. למרבה המזל, במהלך הייעוץ שלי – חובה לפני ביצוע התהליך – מעצב השיער שלי הרגיע את החשש הזה, והסביר ש-“תוספות רבות יפגעו בשיער שלך ותוספות שיער זולות יהרסו אותו ב-100 אחוז מהפעמים”. לכן חשוב לעשות את המחקר שלך. “לא כל המותגים והשיטות דומים”, הוא הוסיף. “השיער שלך צריך להיראות טוב יותר לאחר ביצוע ההארכה, לא פחות. זה המדד”.

לקריאה נוספת: האם תוספות הורסות את השיער? (ועוד שאלות שחשוב לשאול)

4. את לא תמיד צריכה לשרוף שעות בסלון

בעוד שתוספות הן תמיד פתרון מהיר יותר מאשר לחכות שהשיער שלך יצמח, יצא להן מוניטין ככאלו שלוקח זמן רב לעשות אותן. עם זאת, בשנים האחרונות, היישום שלהן הפך להיות מהיר ויעיל הרבה יותר. עם ההתקדמות הטכנולוגית, כיום קיימות שיטות של יישום תוספות בצורה מהירה וקלה. זה נורא תלוי בתהליך צביעת השיער הנדרש, אבל לפעמים התהליך יכול להתבצע תוך שעה.

5. לטפל בהן כן לוקח זמן

בתור חובבת שינה שכמוני, זה דורש לא מעט מאמץ כדי לקום מספיק מוקדם בבוקר על שיהיה מספיק זמן לחפוף, לייבש ולעצב את התוספות – כי אסור לך לעזוב אותן רטובות כי זה יוצר סיכון לקשרים. זה לוקח זמן, כמובן, אבל את תודי לעצמך על זה, כי הסטיילינג באמת מפיק את המרב מהמראה החדש שלך. זה חשוב במיוחד ככל שעובר הזמן, כי אם התוספות שלך נהיות קצת יותר סוררות בקצוות (את יכולה להשתמש בטיפול של שמן מרוקאי כדי למנוע את זה) השיער שלך ייטה להתפצל באופן טבעי, מה שהופך את התוספות שלך לגלויות יותר.

אחד האשמים הגדולים ביותר לגרימת נזק לתוספות שיער הוא הברשה בחוסר זהירות. התוספות שלך מותאמות לשיער הטבעי שלך מהשורשים, כלומר משיכה והפעלת לחץ עליהן לא רק יזיקו, אלא גם יפחיתו את תוחלת החיים של התוספות. אפילו בבקרים העמוסים ביותר, הקדישי זמן להברשה זהירה ואיטית של הקווצות, התחילי מלמטה והתקדמי למעלה.

6. כנראה תצטרכי מוצרי טיפוח שיער חדשים

לרוע המזל, ארסנל מוצרי הטיפוח הרגיל שלך לרוב לא יתאים ברגע שיש לך תוספות, בעיקר בגלל שהשיער שאינו שלך יגיב אחרת לחפיפה ועיצוב. מעצבת השיער שלי ממליצה “להשתמש בשמפו ללא מלחים ומרכך לחות או מסכה לשמירה על מצב השיער”.

הקפידי תמיד להשתמש רק במוצרי טיפוח השיער המומלצים על ידי הטכנאי המקצועי שלך. הם ממליצים עליהם מסיבה מסוימת – ואלו יהיו המוצרים הטובים ביותר להארכת החיים והבריאות של התוספות ושל השיער הטבעי שלך.

כשזה מגיע לתהליך החפיפה עצמו, יש כמה טיפים מהירים שיעזרו לך למקסם את התוצאות. שמפו מיוחד לתוספות שיער יכול לשמש על כל הראש כולל השורשים (כמו כל שמפו רגיל), בעוד שיש להשתמש במרכך רק באמצע האורך וקצוות השיער. שימוש במרכך על השורשים עלול לגרום לתוספות להתחיל להחליק או להשתחרר. במידת האפשר, שאפי לחפוף את השיער בזמן המקלחת, כדי שהמים יוכלו לזרום ישר במורד השיער בכיוון הצמיחה הטבעי. למרות שזה אולי נראה לך נכון יותר להפנות את הראש כלפי מטה ולתת לשיער להיתלות כלפי הרצפה בזמן החפיפה, זה מגדיל את הסבירות להסתבכות של השיער ולא מומלץ.

לקריאה נוספת: כל כמה זמן לחפוף? תדירות חפיפת שיער מומלצת, לפי סוג השיער שלך

7. תוספות שיער לא צריכות לגרום לחוסר נוחות

זה בהחלט מרגיש מוזר בהתחלה שיש פתאום הרבה יותר שיער, אבל את לא אמורה לחוות שום כאב או אי נוחות גדולה לאחר ביצוע תוספות. אם זה כן קורה, חזרי ישר למעצב השיער שלך כדי למקם אותן מחדש. נטיתי להרגיש את התוספות שלי רק בשבוע הראשון כשהלכתי לישון, אבל איסוף השיער לפני השינה (מה שמומלץ לעשות בכל מקרה כדי למנוע מהתוספות להימשך או להיקשר) הפכה את התהליך להרבה פחות מציק.

אם את חווה גירוד, זה יכול להיות פשוט תוצאה של אי שטיפה נכונה של השמפו שלך – הרי יש לך יותר שיער ולכן ייתכן שיהיה עליך להשקיע זמן רב יותר בשטיפה שלו. מניסיון, אני ממליצה לקחת יותר זמן במודע כדי לחפוף את השיער בכל פעם שאת מתקלחת, מכיוון שלמוצר לוקח יותר זמן לרדת מסיב השערה כאשר יש לך תוספות, וקצף יכול להילכד בין החיבורים שלהן ולגרום לגירוד.

8. תוספות שיער זה לא סיפור זול

תוספות טובות אינן זולות, יש לומר, אבל אם שמים אותן נכון ומטפחים אותן היטב הן אמורות להחזיק מעמד עד שמונה שבועות. למעשה, עם חלק מהסוגים של התוספות, ניתן להאריך את אורח החיים שלהן על ידי חזרה למעצב השיער לאחר כשישה שבועות, מכיוון שהוא יכול להסיר את התוספות, לנקות את הדבק ולמקם אותן מחדש – מה שמאפשר לך להיות עם תוספות מטופחות לאורך של עד שנה.

תוספות שיער

חלק ב’ – סוגי תוספות שיער

קיימות שיטות מגוונות להארכת שיער וסוגים רבים של תוספות. עד תחילת שנות האלפיים היה נפוץ השימוש בשיטת חיבור טראסים, שהם קווצות שיער המחוברות לפיסת בד, אשר חוברו לשיער בסיכות וקליפסים. השיטות האלו עדיין קיימות כיום, אבל כאמור העולם התפתח ויש כמה שיטות קבועות ועמידות יותר.

הלחמה קרה

זוהי השיטה המומלצת למתחילות או למי שרק רוצה לנסות את הקונספט של תוספות בפעם הראשונה. מדובר על תוספות קטנות שנדבקות לשיער באמצעות דבק מיוחד, או מדבקות מובנות שנמצאות כבר על התוספות. זו השיטה המהירה ביותר והיא מאפשרת הרכבה והסרה של התוספות בקלות. היא מחזיקה לפרק זמן של כחודשיים, עד שהשורש גדל, ואז צריך להסיר ולהדביק מחדש.

מעבר לקלות ההדבקה, השיטה הזו מאפשרת לשחק עם כמויות השיער והנפח שלו בכל אזור של הראש. לדוגמה, אם את דלילה יותר באזור מסוים, אפשר לשים בשאר המקומות נקודות קטנות מאוד ובאזור הזה לטפל ביתר שאת. החיסרון העיקרי של השיטה הוא התדירות הגבוהה יחסית בה צריך לחזור על הטיפול (בערך כל חודשיים, ככל שהשיער צומח) והעבודה שהיא לא הכי מתאימה לאקלים חם ולמי שאוהבת לייבש שיער בחום (שעלול להמיס את הדבק ולהפיל את המדבקה).

הלחמה חמה (חיבור קרטין)

תוספות הקרטין מתחברות לשיער באמצעות הלחמה חמה של חומר טבעי אשר מאפשר חיבור חזק לשיער, הנקרא קרטין (שגם משמש עבור החלקת שיער).

נשים רבות מעדיפות את טכניקת הקרטין בזכות העמידות שלה לאורך זמן (היא לרוב מחזיקה בין ארבעה לשמונה חודשים). בנוסף, הטכניקה לא מגבילה את התנועה של השיער והתוספות ניתנות לשימוש חוזר. מנגד, גם פה, שימוש קבוע בתהליכי עיצוב בחום עלולים להמיס את ההלחמה ולשחרר את התוספות, והגמישות של מעצב השיער היא קטנה יותר מאשר בשיטת ההלחמה הקרה (כי התוספות מגיעות ב-“קבוצות” שיער גדולות יותר).

שזירה (צמות) / חרוזים

שזירה זוהי שיטה שמומלצת למי שלא רוצה להשתמש בשום חומר כימי על השיער, ומוכנה לסבול אי נוחות מסוימת עבור כך. בשיטה הזו מוסיפים תוספות באמצעות שימוש בצמות קטנות, ללא שימוש בדבק, בצורת קשירות קטנות לשיער הטבעי. לרוב זה פחות נעים וקצת מציק בשיער, אבל בהתאם זו נחשבת לשיטה שהכי פחות פוגמת בשיער.

לשיטה הזו אני יכולה להוסיף את שיטת החרוזים – בה מחברים את התוספות לשיער הטבעי בעזרת חרוזים קטנים. זה סוג תוספות שיער שכבר לא נפוץ כיום, מכיוון שהחרוזים הם יחסית כבדים ועלולים להכביד על הקרקפת ולפגוע בשיער הטבעי. מנגד, בקושי מרגישים אותם והם עמידים מאד – אז מדובר על שיטה טובה למי שאוהבת לשחות הרבה או להפעיל הרבה חום על השיער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *